הרבה אנשים היום מרגישים צורך להתנקות מהרעלים שמצטברים בגוף. זה קורה בדרך כלל אחרי תקופה בה אנחנו מרגישים לא טוב, עייפים, תשושים, חלשים, בלי אנרגיה ולפעמים גם עם תופעות חמורות יותר כמו מחלות זיהומיות וויראליות שונות, כאבי שרירים ופרקים ועוד. בדרך כלל ניקוי רעלים יכול לעזור לנו להרגיש טוב יותר ולכן הוצאת רעלים מהגוף היא תהליך מומלץ על ידי רופאים העוסקים ברפואה משלימה.

ישנן מספר שיטות שונות לבצע הוצאת רעלים מהגוף ובמאמר זה ננסה לתת לכם הצצה לאופציות השונות.

שינוי באורח החיים

השיטה הטובה ביותר והיעילה ביותר לאורך זמן של הוצאת רעלים מהגוף היא שינוי באורח החיים שלנו. אנשים שאוכלים לא נכון, לא עוסקים בפעילות גופנית, מעשנים ושותים כמויות גדולות של אלכוהול הם אנשים שמכניסים לגופם רעלים רבים. שינוי באורח החיים מבחינת התזונה, גמילה מעישון, הפחתת כמויות האלכוהול ובחירה בפעילות גופנית קבועה – כל אלו הן פעולות ברוכות שיעזרו לגוף להתנקות מהרעלים באופן טבעי.

הפחתת לחץ

לחץ הוא גורם גדול להכנסת רעלים לגוף. הלחץ שאנחנו חווים ביומיום גורם לגוף לשחרר הורמונים שיכולים להיות רעלנים או להפעיל את הרעלים הקיימים בגוף. דרך טובה נוספת להתנקות, בלי לשלם כסף על כך, היא להפחית את רמות הלחץ. בחירה באורח חיים נטול לחץ, שכולל פעילויות שעוזרות לנו להירגע כמו עיסוי קבוע, שיאצו, שחייה, פעילות גופנית וכדומה – יכולה להפחית את הרעלים בגוף ולעזור בתהליך הוצאת רעלים מהגוף.

הוצאת רעלים מהגוף באמצעות תזונה

ישנם מזונות ששילובם בתפריט שלנו, באופן זמני או באופן קבוע, יכול לעזור בתהליך של הוצאת רעלים מהגוף. בין המזונות האלו אפשר למצוא תה ירוק, ירקות ירוקים, מזונות עשירים באומגה 3, פירות, אורז מלא ועוד. יש אפשרות לבצע ניקוי רעלים – הוצאת רעלים מהגוף באמצעות תפריט שמתבצע על פני כמה ימים או כמה שבועות. התפריט יכול להתבסס על דיאטת אורז, שהיא בדרך כלל דיאטה שכוללת אכילה של אורז מלא מסוגים שונים, בתוספת של ירקות ירוקים וכתומים. תפריט יעיל נוסף לניקוי רעלים הוא תפריט של שתיית מיצי ירקות ופירות במשך מספר ימים.

ניקוי רעלים על ידי חוקן

אפשר לבצע הוצאת רעלים מהגוף באמצעות חוקן. היום אפשר למצוא מרפאות ומכונים רבים שמציעים את השיטה והיא נחשבת יעילה להוצאה של רעלים רבים מהגוף במשך זמן קצר. חוקן הוא למעשה צינור שמחובר לאזור הרקטום ובאמצעות תהליך טכני מוציא את פסולת המעי הגס החוצה. ריקון המעי הגס מהווה גם ריקון הרעלים שמגיעים אליו.

הוצאת רעלים מהגוף באמצעות שטיפה

ניקוי רעלים באמצעות שטיפה היא יעילה מאד. שיטה זו דומה לחוקן, במהלכה מתבצעת שטיפה של המעי הגס באמצעות מכונה המתאימה לכך. השטיפה מנקה את המעי הגס ואת הגוף בכלל ונפטרת מהרעלים.